Jakou zvolit velikost obalu?

21 května, 2024

Při výběru správné velikosti sáčku pro váš produkt je důležité zvážit několik faktorů, aby bylo zajištěno, že produkt bude správně uložen a chráněn. Zde je pět tipů, jak zvolit vhodnou velikost sáčku:

  1. Objem není obsah
    Velikost volte takovou, aby po naplnění obalu produktem byly zhruba 2/3 obalu naplněny.
    Pro snadnější orientaci jsme ke každé velikosti sáčku napsali množství pro zrnkovou kávu. Je třeba také zvážit, že každý produkt je jinak těžký. U proteinů budete muset zvolit větší sáček, naopak u cukru při stejné váze menší obal.
  2. Účel sáčku: Zvažte, jakým způsobem bude sáček používán. Pokud jde o přepravu nebo skladování, může být potřeba více prostoru pro ochranu produktu. Pokud se sáček používá k prezentaci v obchodě, měl by být spíše těsně přiléhající, aby produkt vynikl.
  3. Materiál sáčku: Různé materiály sáčků mají různou pružnost a pevnost. Plastové sáčky se mohou snadno přizpůsobit tvaru produktu, zatímco papírové nebo textilní sáčky mohou vyžadovat více prostoru kvůli jejich tuhosti. Zohledněte také tloušťku materiálu, který může ovlivnit vnitřní prostor sáčku.
  4. Vzhled a balení: Pokud sáček slouží jako součást balení produktu, je důležité, aby vypadal esteticky a byl správně zarovnán. Příliš velký sáček může působit neupraveně, zatímco příliš malý může poškodit produkt. Zvažte, jak sáček vypadá při uzavření a zda je možné jej jednoduše a bezpečně uzavřít (např. zipem nebo samolepicím proužkem).

Dodržení těchto tipů vám pomůže vybrat optimální velikost sáčku pro váš produkt, což zajistí jeho ochranu, atraktivní vzhled a snadnou manipulaci.

Naše nabídka

Doypack sáček

Začít konfigurovat

Sáček s plochým dnem

Začít konfigurovat

Papírové tašky

Začít konfigurovat

 Hedvábný balící papír

Začít konfigurovat

Dárkové krabice na víno

Začít konfigurovat

Dárkové tašky na víno

Začít konfigurovat

Nepromastitelný bal. papír

Začít konfigurovat

Plastová obálka

Začít konfigurovat